Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry