• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Black Box

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Cats

  • Noelle

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • CHiPS

    ★★½

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Point Break

    ★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★½

  • Creep

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Rock of Ages

    ★★

  • Prometheus

    ★★½

  • Chronicle

    ★★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • The Other Guys

    ★★★★

  • Boy

    ★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★½

  • Lake Mungo

    ★★★

  • Never Back Down

    ★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Underworld

    ★★★½

  • Reign of Fire

    ★★★

  • Irreversible

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★★★