• Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Censor

  • Paintball Massacre

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Unburied

    ★★★

  • The Beautiful Fantasy of Final Purpose

    ★★★★

  • Embryo

    ½

  • Meander

    ★★★★½

  • Sangre Vurdalak

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Horror Crowd

    ★★★★

  • Urubú

    ★★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Los Amigos del Anillo

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Stalking Chernobyl: Exploration After Apocalypse

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Fried Barry

    ★★

  • Sweetie, You Won't Believe It

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • Precarious

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • History of the Occult

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★½

  • Idol Sniper NEO

    ★★★★

  • Lava

    ★★★

  • To Kill The Dragon

    ★★★

  • Aliens, Clowns & Geeks

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Deodato Holocaust

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★