Raúl has logged 89 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spaghettiman

Spaghettiman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
King Candy

King Candy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
The High

The High

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Twins

Twins

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Splice

Splice

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry