Raúl has logged 509 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Workforce

Workforce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Presto

Presto

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Boundin'

Boundin'

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Lifted

Lifted

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Day & Night

Day & Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
02
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Bluebeard

Bluebeard

1901
×
Read the review Edit this entry  
28
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry