• Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • To Fitness and Beyond

  • WandaVision

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • Host

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Chunky Shrapnel

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★