ratkingsfinest has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Convent

The Convent

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creature

Creature

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Schizo

Schizo

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady in White

Lady in White

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Whipcord

House of Whipcord

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Comeback

The Comeback

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Angel: The Ascent

Dark Angel: The Ascent

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meridian

Meridian

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seedpeople

Seedpeople

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vampire Journals

The Vampire Journals

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Subspecies 4: Bloodstorm

Subspecies 4: Bloodstorm

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry