ratkingsfinest has logged 399 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Detention

Detention

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonstalker

Moonstalker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark

The Dark

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dreaming

The Dreaming

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Abomination

The Abomination

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emanuelle and the Last Cannibals

Emanuelle and the Last Cannibals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Primitives

Primitives

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fatal Frame

Fatal Frame

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rape of the Vampire

The Rape of the Vampire

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
Aberration

Aberration

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yokai Monsters: Along with Ghosts

Yokai Monsters: Along with Ghosts

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To Live

To Live

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Story of Qiu Ju

The Story of Qiu Ju

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry