Aaron has logged 343 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mass Hysteria

Mass Hysteria

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fin

Fin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
They Remain

They Remain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Abandoned

Abandoned

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Surrogacy Trap

The Surrogacy Trap

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Renegades

Renegades

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Firestorm

Firestorm

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of Baron To'a

The Legend of Baron To'a

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Red

The Dark Red

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Man: The Story of Chris Holmes

Mean Man: The Story of Chris Holmes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Making Apes: The Artists Who Changed Film

Making Apes: The Artists Who Changed Film

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Goes There?

Who Goes There?

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eye Exam

Eye Exam

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Polvotron 500

Polvotron 500

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gray

The Gray

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misfits

Misfits

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bootstrapped

Bootstrapped

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry