Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An Unknown Compelling Force

An Unknown Compelling Force

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power

The Power

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Desperation

Desperation

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
kid 90

kid 90

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry