Jay ✊🏾✊🏾 has logged 34 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsturd

Monsturd

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Radio

Radio

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry