Jay ✊🏾✊🏾 has logged 182 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cyber Seduction: His Secret Life

Cyber Seduction: His Secret Life

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Dungeons

Dark Dungeons

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
InAPPropriate Comedy

InAPPropriate Comedy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little

Little

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry