• Seaspiracy

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Citizen K

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★★★

  • The Angel

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Accountant of Auschwitz

    ★★★★

  • The Resistance Banker

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★★★

  • First They Killed My Father

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • Free State of Jones

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • Kill Hitler! The Luck of the Devil

    ★★★

  • Focus

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Elite Squad: The Enemy Within

    ★★★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★½

  • Elite Squad

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • Escape From Alcatraz

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★