• The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • The Battle of May Island | Down the Rabbit Hole

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Coffee Troubles

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • The Cost of Concordia

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Horimiya

  • Burrow

    ★★★½

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Puparia

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Burn the Witch

    ★★

  • Welcome to Sudden Death

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The History of the World's Highest Jump

  • The Willoughbys

    ★★

  • Sol Levante

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Elephant

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • there will Never Ever be another Melee player like Hungrybox

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Busting a Nut

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • A Cheerful Christmas

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★½

  • Golden Hour

    ★★½

  • ORESUKI: Are you the only one who loves me?

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • The Fanatic