Rahul has logged 48 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dust Buddies

Dust Buddies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of the Crabe-Phare

The Legend of the Crabe-Phare

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Village Rockstars

Village Rockstars

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tree

The Tree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angels

Angels

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
7th Day

7th Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gopher Broke

Gopher Broke

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Belly Flop

Belly Flop

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Odiyan

Odiyan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Petta

Petta

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mikhael

Mikhael

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry