• Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Joji

    ★★★★★

  • Kala

    ★★★½

  • Operation Java

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Kappela

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • Thappad

    ★★★½

  • Trance

    ★★★½

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★½

  • Dia

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★½

  • Dhamaka

    ½

  • Mamangam

    ★½

  • Android Kunjappan Version 5.25

    ★★★★

  • Bigil

    ★½

  • Ravening

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Asuran

    ★★★½

  • War

    ★★

  • Jallikattu

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ambili

    ★★½

  • Ne Zha

    ★★★★

  • Thanneer Mathan Dinangal

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • And The Oscar Goes To...

    ★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Unda

    ★★★½

  • Virus

    ★★★½

  • Thamasha

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Article 15

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Papicha

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Ishq

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Uyare

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Vinci Da

    ★★★

  • Athiran

    ★½

  • Natpe Thunai

    ★★

  • Super Deluxe

    ★★★★½

  • Lucifer

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Hamid

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★