Raghib has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bob Biswas

Bob Biswas

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rendezvous with Rama

Rendezvous with Rama

×
Read the review Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
½
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
Edit this entry  
07
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Memoirs of a Murderer

Memoirs of a Murderer

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Body

The Body

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
21
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry