• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Bob Biswas

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sooryavanshi

    ½

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Shershaah

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Hungama 2

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Radhe

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Pagglait

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Mumbai Saga

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½