• Pig

    ★★★★½

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Tread

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • City of Lies

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½