Hipster has logged 40 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry