Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ataque contra las pandillas

Ataque contra las pandillas

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mother

Teenage Mother

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Graffiti

Teenage Graffiti

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
The Leather Boys

The Leather Boys

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chicago, pandillas salvajes

Chicago, pandillas salvajes

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chicago, pandillas salvajes II

Chicago, pandillas salvajes II

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
La verdadera historia de Barman y Droguin

La verdadera historia de Barman y Droguin

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Homebodies

Homebodies

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Narcotráfico: Sentencia De Muerte

Narcotráfico: Sentencia De Muerte

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jugandose la vida

Jugandose la vida

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Esclava del deseo

Esclava del deseo

1968
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cacería implacable

Cacería implacable

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Child

The Child

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charly

Charly

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Devil's Hand

The Devil's Hand

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
El rafaga

El rafaga

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Promised Land?

The Promised Land?

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Los dos amigos

Los dos amigos

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
La herencia de la mafia

La herencia de la mafia

1993
×
★★½
Edit this entry  
02
Los Ángeles

Los Ángeles

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Banda del Carro Rojo

La Banda del Carro Rojo

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noche de justicia

Noche de justicia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El hijo del pistolero

El hijo del pistolero

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Masacre en el Río Tula

Masacre en el Río Tula

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ilegales y mojados

Ilegales y mojados

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
La caravana de la muerte

La caravana de la muerte

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Imperio blanco

Imperio blanco

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crazed

Crazed

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El ciclón

El ciclón

1959
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robowar

Robowar

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Capo de capos

Capo de capos

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry