Charlie has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Edit this entry  
19
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Starfish

Starfish

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry