Charlie has logged 177 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
P2

P2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
1BR

1BR

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Edit this entry  
15
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
08
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Otis

Otis

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mon Mon Mon Monsters

Mon Mon Mon Monsters

2017
×
★★★½
Edit this entry