rachel has logged 136 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry