bre has logged 22 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry