• Deep

  • Ang Babaeng Walang Pakiramdam

    ½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Demand

    ★★★½

  • Older Brother Turtle

  • Tililing

  • Long Toast

    ½

  • Noontime Drama

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • High Score

  • Beyond Nothing

  • Bait

  • If Anything Happens I Love You

  • Bath Tub

    ½

  • Kapok Tamod Engkanto

  • Dracula

    ½

  • Kalel, 15

    ★★★★★

  • Dead Kids

  • Cleaners

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Aliquid

    ★★

  • Open

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Lines

  • The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Fuccbois

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Man Who Isn't There And Other Stories Of Longing

  • Parasite

    ★★★★★

  • Kolsek/Forestry Po!

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★

  • We Are Little Zombies

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bamboo Dogs

    ★★★

  • Wall

    ★★

  • Exes Baggage

    ★★★

  • Undream

    ★★★

  • Nakalimutan Ko Nang Kalimutan Ka

  • A White Butterfly on a Bus

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • 1986 Summer

    ★★

  • Blue

    ★★★½

  • Koleksyong Pamalo

    ★★★★½

  • I Am Happy

    ★★½