Fanilo has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Declaration of War

Declaration of War

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ilay Voa

Ilay Voa

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Life on the Horn

Life on the Horn

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blaké

Blaké

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Tuk-tuk

Tuk-tuk

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sukar

Sukar

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
What We Don't Know About Mariam

What We Don't Know About Mariam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovesolescence

Lovesolescence

×
Edit this entry  
20
Ilay Voa

Ilay Voa

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
5 Etapes

5 Etapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Unusual Kinky Quaint Peculiar Weird Strange Rum Queer Odd and Bizarre Day of a Shadow Man

The Unusual Kinky Quaint Peculiar Weird Strange Rum Queer Odd and Bizarre Day of a Shadow Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Tavela

Tavela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons | Balenciaga

The Simpsons | Balenciaga

2021
×
Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★★
Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Forbidden Letters

Forbidden Letters

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Party

The Party

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kings and Queen

Kings and Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry