• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tenet

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Zola

  • Knives Out

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★

  • Parasite

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Chronicle

  • The Social Network

  • Like Stars on Earth

  • The Interpreter

    ★★

  • The Matrix

    ★★★★½