• Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • After We Fell

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • False Positive

    ★★

  • A Week Away

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Desperados

    ½

  • I Still Believe

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • The King

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • How to Be Alone

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Late Night

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth