• Jackass Forever

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • Schumacher

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • We Need to Do Something

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Crime Scene

    ½

  • Malcolm & Marie

  • Songbird

    ½

  • The Call

    ★★★

  • A Family

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Tenet

  • Peninsula

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Jumbo

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Cats

  • Killer Sofa

    ½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Oliver Sacks: His Own Life

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Waves

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Nina Wu

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★½

  • First Love

    ★★★½