Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Orlando

Orlando

1992
×
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
06
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
Edit this entry  
31
High-Rise

High-Rise

2009
×
Edit this entry  
30
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
Edit this entry  
22
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
10
Zappa

Zappa

2020
×
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Cube

Cube

1997
×
Edit this entry  
04
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
27
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
20
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
20
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Road to Magnasanti

The Road to Magnasanti

2017
×
Edit this entry  
06
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Edit this entry  
08
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
Edit this entry  
26
A Noite do Desejo

A Noite do Desejo

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
O Galante Rei da Boca

O Galante Rei da Boca

2003
×
Edit this entry  
19
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
Edit this entry  
12
Macunaíma

Macunaíma

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
10
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Edit this entry