• Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★

  • O Caso Evandro

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

  • Censor

  • WandaVision

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Zappa

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • New Order

    ★½

  • City Hall

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Coronation

    ★★½

  • High Score

  • Homecoming – Marina Abramović and Her Children

    ★★½

  • Host

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

    ★½

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • DAU. Degeneration

    ★★★★

  • Days

  • DAU. Natasha

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Sergio

  • The Father

  • Feels Good Man

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Kajillionaire

    ★★

  • 1917

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Joker

  • The Assistant

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½