Brandon has logged 1,067 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nanny for Christmas

A Nanny for Christmas

2010
×
★★
Edit this entry  
31
The Legend of the Candy Cane

The Legend of the Candy Cane

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Hometown Christmas

Hometown Christmas

2018
×
★★
Edit this entry  
30
A Christmas Switch

A Christmas Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pete's Christmas

Pete's Christmas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Christmas in Mississippi

Christmas in Mississippi

2017
×
★½
Edit this entry  
29
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
29
If You Believe

If You Believe

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas on Holly Lane

Christmas on Holly Lane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Pen Pals

Christmas Pen Pals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
12 Days of Giving

12 Days of Giving

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
27
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
3 Bears Christmas

3 Bears Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angels in the Snow

Angels in the Snow

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Christmas with the Andersons

Christmas with the Andersons

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hats Off to Christmas!

Hats Off to Christmas!

2013
×
★½
Edit this entry  
26
A Veteran's Christmas

A Veteran's Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
His and Her Christmas

His and Her Christmas

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Second Chance Christmas

Second Chance Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The March Sisters at Christmas

The March Sisters at Christmas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Truth About Christmas

The Truth About Christmas

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Eve's Christmas

Eve's Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Every Other Holiday

Every Other Holiday

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Home By Christmas

Home By Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Naughty & Nice

Naughty & Nice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry