Sort by

judas fonda has logged 60 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Stanzas on the Name of Sacher

Three Stanzas on the Name of Sacher

1989
×
Edit this entry  
27
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★½
Edit this entry  
27
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
Edit this entry  
27
South

South

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Braid

Braid

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Treehouse

Treehouse

2019
×
½
Edit this entry  
26
Merry-Go-Round

Merry-Go-Round

1980
×
★★½
Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★½
Edit this entry  
24
Hustler White

Hustler White

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Duelle

Duelle

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
23
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Family Business

Family Business

1984
×
Edit this entry  
22
From the East

From the East

1993
×
Edit this entry  
21
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
Edit this entry  
21
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
Edit this entry  
20
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
½
Edit this entry  
20
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

1994
×
Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nowhere

Nowhere

1997
×
Read prior review Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★
Edit this entry  
13
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Where Do You Stand Now, João Pedro Rodrigues?

Where Do You Stand Now, João Pedro Rodrigues?

2016
×
Edit this entry  
11
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Letters Home

Letters Home

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Documenteur

Documenteur

1981
×
Edit this entry  
09
Ossos

Ossos

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raspberry Reich

The Raspberry Reich

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Keane

Keane

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
½
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★
Edit this entry  
05
Home Movies

Home Movies

2017
×
Edit this entry  
05
Bottom

Bottom

2012
×
Edit this entry  
05
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★★
Edit this entry