• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Demonic

    ★★

  • Resort to Love

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Deep House

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★½