jeanie has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Xanadu

Xanadu

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry