Quinn has logged 46 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Whisperer in Darkness

The Whisperer in Darkness

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bones

Bones

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Edit this entry  
26
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★
Edit this entry  
18
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Edit this entry  
04
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry