Adam has logged 23 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Emperor's Club

The Emperor's Club

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pixels

Pixels

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Proud Family Movie

The Proud Family Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry