syd has logged 14 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★½
Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★½
Edit this entry