• He's All That

  • Old

    ★★★★½

  • Black Widow

    ½

  • In the Heights

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Music

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Slender Man

  • Gotti

  • Cold War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★