ella has logged 10 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry