Liz has logged 20 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Royal Night Out

A Royal Night Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★
Read the review Edit this entry