• Encanto

    ★★★★½

  • Loki

  • WandaVision

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Lou

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Dream Big: Engineering Our World

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Fences

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • Center Stage: On Pointe

    ★★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • Warcraft

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Grease Live

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½