prettysick has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madhuram

Madhuram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jail

Jail

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lesa Lesa

Lesa Lesa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12-B

12-B

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bachelor

Bachelor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sivakumarin Sabadham

Sivakumarin Sabadham

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sabhaapathy

Sabhaapathy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Vanam

Vanam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kadaseela Biriyani

Kadaseela Biriyani

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pon Manickavel

Pon Manickavel

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kanakam Kaamini Kalaham

Kanakam Kaamini Kalaham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maha Samudram

Maha Samudram

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kurup

Kurup

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Tuck Jagadish

Tuck Jagadish

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mughizh

Mughizh

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yennanga Sir Unga Sattam

Yennanga Sir Unga Sattam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry