Juš has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
ART4SPACE

ART4SPACE

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Promiscuity

Promiscuity

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Watched Over by Machines of Loving Grace

All Watched Over by Machines of Loving Grace

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry