Juš has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bodied

Bodied

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cartier Operation

The Cartier Operation

1991
×
★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inanimate

Inanimate

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Love Me, Fear Me

Love Me, Fear Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pura Vida

Pura Vida

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dance of Love

The Dance of Love

2018
×
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
McQueen

McQueen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beast

The Beast

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ana's Commission

Ana's Commission

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Consequences

Consequences

2018
×
Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parent-Teacher Conference

Parent-Teacher Conference

2018
×
Edit this entry  
14
History of Love

History of Love

2018
×
Edit this entry  
14
Assunta

Assunta

2018
×
Edit this entry  
14
What Remains

What Remains

2018
×
Edit this entry  
13
Consequences

Consequences

2018
×
Edit this entry  
10
My Last Year as a Loser

My Last Year as a Loser

2018
×
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry