✨m✨ has logged 12 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★
Edit this entry