• Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • LuLaRich

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Us Again

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Hello From Taiwan

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Thank You, Come Again

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Donut King

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Felt Love

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½