Deo has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nazarin

Nazarin

1959
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★
Edit this entry  
12
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Edit this entry  
09
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★★
Edit this entry  
07
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry