• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Louise

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

  • Blue Curry

  • Contretemps

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • The Novice

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • kid 90

  • Yes Day

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★½

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special